Korzyści karty kredytowej

Czasem pojawiają się takie okresy w naszym życiu, że potrzebujemy większej ilość gotówki niż aktualnie posiadamy na koncie bankowym, np. do wypłaty pozostało jeszcze kilka dni, a już musimy zrobić pilne zakupy, zepsuła się lodówka czy zbliżają się urodziny kogoś bliskiego. W takich sytuacjach wygodnym rozwiązaniem może okazać się karta kredytowa. Nie należy mylić jej ze zwykłą kartą płatniczą, choć posiada wszystkie te funkcje, co ona. Dodatkowo jednak pozwala na wykorzystanie debetu do określonej przez bank i klienta kwoty pieniężnej. Warto aktywować sobie taką możliwość, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie dodatkowa gotówka, a w rzeczywistości możemy nawet nie mieć potrzeby skorzystania z niej.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

W związku z tym nie doprowadzimy do debetu, który trzeba będzie spłacać. Wiele osób posiada negatywną opinię na temat tego rozwiązania finansowego, a wynika to głównie z faktu zbyt małej wiedzy o tym produkcie. Choć wysokość oprocentowania może odstraszać, warto pamiętać, że każdy bank wraz z kartą kredytową gwarantuje pewien okres bez oprocentowania. Oznacza to, że jeżeli w określonym czasie spłacimy całe zadłużenie, to nie będzie ono w żaden sposób oprocentowane. Jeśli jednak spłacimy choćby 99% debetu, to odsetki zostaną nam naliczone, ale nie od pozostałego 1%, lecz od całej kwoty zadłużenia. Dlatego warto pilnować, by w miarę możliwości jak najszybciej spłacać całość zaciągniętego debetu.

Posiadanie karty kredytowej daje także wiele korzyści rabatowych. Banki współpracują z różnymi sklepami, firmami usługowymi oraz branżami, dzięki czemu poprzez posługiwanie się w danej placówce kartą kredytową swojego banku, możemy liczyć na ciekawe rabaty sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Dlatego wybierając bank, w którym chcemy założyć konto wraz z kartą kredytową, warto zastanowić się, gdzie najczęściej robimy zakupy i z jakiego typu artykułów często korzystamy, by wybrać ofertę, która pozwoli nam jak najwięcej zaoszczędzić podczas codziennych oraz okazjonalnych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *