Rodzina na swoim

Trudno znaleźć rodzinę, która nie marzy o tym, by zamieszkać we własnym domu lub mieszkaniu – nie ważne czy nowo wybudowanym czy pochodzącym z rynku wtórnego nieruchomości. Niestety, jak wiadomo, ceny nieruchomości bez względu na ich wiek są bardzo wysokie i mało kto może pozwolić sobie na taki zakup z własnych oszczędności. Zaciągnięcie zwykłego kredytu hipotecznego również bywa zobowiązaniem, które często przewyższa możliwości finansowe danej rodziny. Dla takich właśnie osób kierowany jest program „Rodzina na swoim”, który pomaga w otrzymaniu kredytu na mieszkanie na specjalnych warunkach, dzięki których w znaczny sposób kredyt może być dofinansowywany ze Skarbu Państwa – jego spłata staje się dużo prostsza, a prawdopodobieństwo zdobycia od banku zgody na kredyt wzrasta.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jak nazwa programu wskazuje, jest on kierowany do rodzin, zwłaszcza młodych. Może z niego skorzystać również rodzic samotnie wychowujący dziecko. Przy wyborze tego rodzaju kredytu należy dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi we wszystkich bankach, gdyż często w znaczny sposób różnią się one swoimi parametrami, co w konsekwencji może oznaczać różnicę w wysokości rat wynoszącą nawet kilkaset złotych. Należy także zapoznać się dokładnie z warunkami przyznawania dofinansowania oraz jego wysokością, by na tej podstawie wybrać nieruchomość, która okaże się dostosowana do możliwości finansowych (np. w przypadku budowy domu jednorodzinnego Skarb Państwa finansuje 50% odsetek, ale do 70 m2 domu).

Przyglądając się ofertom poszczególnych banków, warto również dokonać porównania kredytu z dopłatą w ramach programu „Rodzina na swoim” ze standardowym kredytem. Okres dofinansowania trwa osiem lat. Po tym czasie klient płaci standardową ratę. Może się okazać, że przez pierwsze 8 lat kredytu z dofinansowaniem rata jest niska, ale po tym czasie będzie dużo wyższa niż w przypadku normalnego kredytu. Warto jednak skorzystać z atrakcyjnej oferty programu „Rodzina na swoim”, pamiętając, że akcja ta trwa do końca 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *