Szybkie kredyty odnawialne

Nasze potrzeby finansowe często są dużo wyższe niż mogą pozwolić nam comiesięczne zarobki oraz posiadane oszczędności. Jednym z nowszych, wygodniejszych i coraz popularniejszych rozwiązań, które mogą pozwolić uporać się z tym problemem są tak zwane kredyty odnawialne. Można je uzyskać w bardzo prosty sposób i są oferowane przez większość banków. Najczęściej wystarczy jedynie posiadanie konta bankowego w danej placówce, a wniosek o przyznanie takiej pożyczki można zgłosić nawet drogą internetową bądź jedynie poprzez okazanie dowodu osobistego. Oczywiście w przypadku kredytu odnawialnego na wyższe kwoty procedura ta staje się trochę bardziej skomplikowana, to znaczy niezbędne będzie zaświadczenie o dochodach, a bank z całą pewnością zasięgnie danych z Biura Informacji Kredytowej.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wygoda kredytu odnawialnego w dużej mierze polega na tym, że pieniądze wyciągamy bezpośrednio z konta, a koszty kredytu, jego oprocentowanie, są stosunkowo dużo niższe niż w przypadku innego rodzaju pożyczek gotówkowych. Odsetki bowiem płaci się jedynie od wykorzystanej kwoty kredytu z uwzględnieniem każdego dnia osobno. Jeśli wiec pożyczymy nawet dużą kwotę pieniędzy, ale spłacimy ją w krótkim czasie, koszty kredytu okażą się naprawdę niskie i korzystne dla kredytobiorcy. Dlatego też kredyt odnawialny kierowany jest przede wszystkim do osób, które potrzebują szybkich pieniędzy, ale jednocześnie będą w stanie spłacić zadłużenie w krótkim odcinku czasowym.

Ten rodzaj kredytu jest jedyny, którego nie trzeba regularnie spłacać. Klient sam decyduje, kiedy i w jakiej wysokości spłacić zadłużenie. Kredyt odnawialny to bowiem nic innego jak limit kredytowy na koncie. Warto więc, zakładając konto bankowe, aktywować sobie ten dodatek, z którego w przyszłości wcale nie musimy korzystać, a nigdy nie wiadomo, kiedy może być nam potrzebna szybka dodatkowa gotówka. Kredyt odnawialny doskonale sprawdza się np. w okresach świątecznych, kiedy to znacznie zwiększają się miesięczne wydatki. Warto pamiętać, że decydując się na założenie takiego limitu, nic nie ryzykujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *