Wygodne kredyty konsolidacyjne

Pojawiają się takie momenty w życiu człowieka, kiedy niezbędne jest zaciąganie kredytów. Mogą mieć miejsce takie sytuacje, w których jednocześnie musimy spłacać raty kilku zobowiązań finansowych, na przykład kredytu konsumpcyjnego, mieszkaniowego i debetu na koncie bankowym. Bieżąca i systematyczna spłata rat bywa w takich sytuacjach uciążliwa i nieraz przekraczająca faktyczne możliwości finansowe. Można jednak poradzić sobie w tej sytuacji, decydując się na tak zwany kredyt konsolidacyjny. Jest to coraz popularniejszy produkt oferowany przez banki. Polega na zaciągnięciu pożyczki, która pokryje wcześniejsze zobowiązania finansowe iw konsekwencji klient będzie miał do spłaty niższą comiesięczną ratę niż suma wszystkich poprzednich.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wydłuża się jednak tym samym okres spłaty tego nowego kredytu. Istnieje również możliwość, by przeznaczyć część kredytu konsolidacyjnego na dowolny cel, np. zakup nowego sprzętu RTV czy AGD bądź spłatę zadłużeń, które nie są związane z pożyczkami. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego opiera się na takich samych prawach i formalnościach jak każdy inny kredyt udzielany przez bank. Potrzebne więc będzie zaświadczenie o zarobkach, a czasem także dokumenty dotyczące posiadanej nieruchomości, która może być uznana za zabezpieczenie dla banku. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, trzeba mieć świadomość tego, że charakter tej pożyczki nie polega na oddłużeniu.

Jeśli więc dany klient zalegał ze spłatą wcześniejszych zobowiązań finansowych i zostanie to wykazane przez BIK, wówczas bank ma prawo odmówić przyznania takiego kredytu, gdyż nie będzie miał pewności, czy w tym przypadku raty będą spłacane systematycznie. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest fakt, iż wydłużenie okresu spłaty kredytu wiąże się nie tylko z niższymi niż dotychczas ratami, ale i z możliwością ogólnego wzrostu wartości całego kredytu, choć bywa tak, że oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest niższe niż w przypadku sumy wcześniejszych pożyczek cząstkowych. Warto przed podjęciem decyzji przejrzeć możliwości oferowane przez różne banki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *